Z tohoto důvodu podporuje stavbu a ochranu koňských svalů během tréninku, závodu a nebo dostihu. Doporučen je pro koně v těžké zátěži/závody, koně se svalovými problémy (tuhost/napětí), pro koně mající sklony k blokacím, pro mladé koně začínající pracovat a ke zlepšení plodnosti chovných zvířat.

Ochrana a stavba svalů
Řádný trénink pomáhá stavbě koňských svalů, ale má i negativní efekty. Z dlouhodobého hlediska intenzivní trénink uvolňuje volné radikály ve svalech. Tyto chemické sloučeniny , pokud nejsou neutralizovány antioxidanty, jsou velice agresivní, protože mohou napadat a ničit svalové buňky. Výsledky této degradace mohou být identifikovány z krevního testu zvýšenou hodnotou svalových enzymů, toto zvyšuje riziko blokace. Během náročných tréninků je také svaly produkována jako odpadní produkt kyselina mléčná, která může mít za následek únavu, ztuhlost a otok nohou. Kombinace vitamínu E a selenu je velmi účinným a efektivním antioxidantem, který umožňuje neutralizaci volných radikálů a snižuje produkci kyseliny mléčné. Výsledkem toho je lepší stavba svalů a jejich ochrana proti poškození, zvýšená výdrž, rychlejší a lepší regenerace svalů po vysoké zátěži.
EquiForce E+ je založen na přírodním vitamínu E (d-alfa-tokoferol), který je přibližně o 40% efektivnější než syntetický vitamín E. Produkt zároveň obsahuje hořčík, které posiluje funkci nervů a působí na uvolnění svalů. Vitamín E zároveň přispívá k dobrému imunitnímu systému a je důležitý pro plodnost jak klisen tak hřebců.
Chutnost a jednoduché dávkování
EquiForce E+ je založen na vojtěšce a bylinkách s přirozenou, pro koně atraktivní chutí. Na rozdíl od produktů založených na cukru nebo sirupu je pro koně prokazatelně zdravější.
Sypká forma zároveň zjednodušuje dávkování a je daleko hygieničtější než tekuté přípravky.

Složení (vyrobeno z):
vojtěška, přírodní vitamín E (d-alfa-tokoferol), oxid hořečnatý, křída, aminokyseliny, Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum), kvasnice obohacené selenem, řepkový olej, badyánový olej, antioxidanty.

Dávkování:
dospělý kůň 40 g (3 odměrky) denně, poníci 20 - 30 g (1,5 - 2 odměrky) denně. Vyšší množství je možné podávat pouze po konzultaci s veterinárním lékařem!

Balení:
1 kg (25 dnů na koně)
3 kg (75 dnů na koně)