Obnovuje hladinu vitamínu B po 3 - 4 týdnech.

Koně si produkují vitamín B sami
B-vitamíny mají nepostradatelnou roli v koňském metabolismu. Patří do skupiny vitamínů rozpustných ve vodě a jsou potřebné pro látkovou výměnu důležitých nutrientů, zejména bílkovin (proteinů), tuků a karbohydrátů. Koně si mohou sami produkovat vitamíny B za pomocí mikroorganismů (bakterií) žijící v tlustém střevě. Při dobré kondici koně jsou mikroorganismy schopny produkovat potřebné množství  všech vitamínů B. Avšak mnoho vlivů může vést k poklesu vlastní produkce vitamínů B. Hlavním z nich může být nedostatek vlákniny, nebo nekvalitní vláknina v krmné dávce, vysoký obsah škrobu/cukrů v krmné dávce, infekční onemocnění, vysoký věk, nedostatečná kvalita chrupu, vysoká zátěž nebo stres. Mimo to je v období línání a vysoké zátěže (závody) zvýšená potřeba vitamínů B. Typickými příznaky nedostatku jsou únava, úzkost, nechutenství, dlouhá doba přelínání, špatná kvalita kůže, srsti, rohoviny. Pokud dojde k poklesu hladiny vitamínů B je možné změnou krmiva spolu s přidáváním EquiForce B+ po dobu 3 - 4 týdnů dosáhnout opět dostatečné hladiny vitamínů B. To samé platí i pro období línání, rekonvalescence, při vysoké zátěži a stresu, nebo v případě nedostatečné funkce tlustého střeva (typické pro starší koně), kdy je přidávání B+ přínosem pro dobrou kondici koně.
Chutnost a jednoduché dávkování
EquiForce B+ je založen na vojtěšce a bylinkách s přirozenou, pro koně atraktivní chutí. Na rozdíl od produktů založených na cukru nebo sirupu je pro koně prokazatelně zdravější.
Sypká forma zároveň zjednodušuje dávkování a je daleko hygieničtější než tekuté přípravky.

Složení (vyrobeno z):
Premix vitamínů B (B1, B2, B6 a B12), vojtěška, MSM (Methyl sulfonyl methan), pivovarské kvasnice, rozmarýn, Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum), diamol ,badyánový olej, řepkový olej, antioxidanty

Dávkování:
dospělý kůň 40 g (3 odměrky) denně,
poníci 25 - 30 g (2 odměrky) denně

Balení:
1 kg (25 dnů na koně)
3 kg (75 dnů na koně)