Důležitá součást managementu moderního sportovního koně je ochrana kloubů. EquiForce Matrix HA je jeden z nejkoncentrovanějších kloubních přípravků na trhu s jedinečným dvojím účinkem, který umožňuje koním udržovat a chránit jejich klouby před negativními vlivy tréninků, závodů a dostihů, také zlepšuje hybnost kloubů, která je snížená věkem, nemocí nebo zraněním. Tento produkt je skvěle využitelný pro koně s naordinovaným klidem v boxe (z jakýchkoliv důvodů), protože absence pohybu rychle snižuje kvalitu chrupavek a tím jsou koně náchylnější k poškození kloubů po návratu do práce.

5 aktivních přísad
Equiforce Matrix HA obsahuje vysokou koncentraci pěti aktivních přísad, které rychle účinkují a v kombinaci dávají nejlepší možný efekt tohoto produktu:
1. Glukosamin HCl:
Zvyšuje produkci glukosaminových glukanů (GAG), které jsou základním stavebním prvkem zdravých kloubních chrupavek a synoviální tekutiny. Je zároveň důležitý pro produkci kyseliny hyaluronové v kloubech.
2. Chondroitin sulfát:
Zajišťuje chrupavkám  schopnost vázat molekuly vody, které jsou důležité pro odolnost chrupavek a jejich buněčnou výživu. Neutralizuje agresivní chemické sloučeniny, které způsobují destrukci uvnitř zraněných kloubů.
3. MSM (Methyl sulfonyl methan):
Přírodní síra v nejkoncentrovanější formě. Síra je důležitým stavebním prvkem jak pro chrupavky tak pro pojivovou tkáň. Zároveň snižuje riziko zánětů šlach a kloubů.
4. Kyselina bosvelová:
Přírodní extrakt z malého indického pouštního stromu (kadidlovník pylovitý) má jedinečný účinek na funkci kloubů. Posiluje kloubní tkáně a zvyšuje odolnost kloubního systému. Bosvélie zároveň snižuje opotřebovávání kloubů a obnovuje jejich činnost, to vše je zajištěno pomocí biochemických mechanismů, které nemají ani při dlouhodobém užívání žádné vedlejší účinky.
5. Kyselina hyaluronová (HA):
Reguluje viskozitu synoviální tekutiny a tím poskytuje dostatečné kloubní mazání a tlumící vrstvu.

Jednoduché dávkování
EquiForce Matrix HA je v sypké formě, protože tato forma umožňuje daleko vyšší koncentraci účinných látek než forma tekutá. Sypká forma je zároveň hygieničtější a zjednodušuje dávkování oproti tekutým přípravkům.

Složení (vyrobeno z):
MSM (Methyl sulfonyl methan), glukosamin HCL, diamol, Chondroitin sulfát (), kyselina bosvelová, kyselina hyaluronová, antioxydanty

Dávkování:
1 kg (33 - 67 dnů na koně)
3 kg (100 - 200 dnů na koně)

Balení:
1 kg (33 - 67 dnů na koně)
3 kg (100 - 200 dnů na koně)