Kůň ztrácí elektrolyty každý den!
Elektrolyty jsou vodiči impulzů nezbytných pro koně k udržení životně důležitých funkcí jako je rovnováha tekutin, zažívání, svalové a nervové funkce.
Kůň ztrácí elektrolyty hlavně pocením, ale také močením a vyměšováním. Trénink, závody, dostihy a teplé počasí nebo stres (např. během přepravy a účasti na akci) významně zvyšují ztrátu elektrolytů. Z těchto důvodů mají sportovní koně zvýšenou potřebu doplňování elektrolytů.
Elektrolyty zajišťují stabilní výkon
Snížení výkonu u sportovních koní může být často způsobeno kombinací poruch v elektrolytické rovnováze a s tím spojené rovnováze tekutin a akumulaci odpadních produktů (jako je kyselina mléčná a volné radikály) produkovaných ve svalech během vysoké zátěže. Kyselina mléčná ve svalech je častou příčinou únavy a svalového napětí/ztuhnutí, zatímco volné radikály jsou agresivní chemické sloučeniny, které napadají a ničí koňské svalové buňky, oslabují imunitní systém, tím i celkovou kondici a zrychlují proces stárnutí. EquiForce Lyte má vysoce koncentrovaný obsah elektrolytů, které kůň ztrácí během pocení, a zajišťuje optimální elektrolytickou rovnováhu a rovnováhu tekutin, jak elektrolyty ubývají pocením jsou doplňovány a koňská žízeň roste. Produkt navíc obsahuje jednoduše vstřebatelné chelatované stopové prvky, jejíchž vylučování tréninkem a stresem roste.
Silné antioxidanty jako je přírodní vitamín E, vitamín C a esenciální oleje neutralizují volné radikály a snižují tvorbu kyseliny mléčné a tím se zvyšuje výdrž, zajišťuje lepší a rychlejší obnova, upevňuje se koňská kondice, pocit pohody, imunitní systém a zpomaluje se proces stárnutí.

Složení (vyrobeno z):
chloridy, uhličitany a oxidy sodíku, draslíku, vápníku a magnézia, dextróza (hroznový cukr), přírodní vitamín E (d-alfa-tokoferol), vitamín C (kyselina askorbová), chelátovaná měď, mangan a zinek, kvasnice obohacené selenem, řepkový olej, rozmarýnový olej, lékořice, antioxidanty.

Dávkování:
10 g na 100 kg živé hmotnosti koně, 50 g odpovídá 500 kg koni. Po velmi silném pocení je vhodné na pár dnů zvýšit dávku o 20 g na 100 kg

Balení:
1,5 kg (30 dnů na koně)
5 kg (100 dnů na koně)