Důležitý pro přenos kyslíku
Železo je nepostradatelná součást červených krvinek, hemoglobinu, které provádí transport kyslíku do svalů. Nízká hladina hemoglobinu (chudokrevnost) jsou výjimečně způsobeny nízkým obsahem železa v krmné dávce, ale daleko častěji mají koně, z různých důvodů, problém se vstřebáváním železa. Chudokrevnost se nejčastěji vyskytuje u koní ve vysoké fyzické zátěži, ve stresu a po infekcích nebo operacích. Může nastat také pokud není správný poměr v krmivu. Toto platí obzvláště pokud je krmeno pouze obilninami bez minerálních doplňků, nebo také díky malému množství nebo špatné kvalitě vlákniny se může snižovat schopnost vstřebávání železa.
Nízká hladina hemoglobinu snižuje schopnost krve nést kyslík do svalu-zejména během tréninku, jehož důsledkem je zvýšená tvorba kyseliny mléčné a proto nastává únava a vyčerpání a výkon se snižuje.
Doplňování železa může zvýšit hladinu hemoglobinu na normální úroveň, pokud mají krmné doplňky vysokou biologickou dostupnost. Equiforce Ferro obsahuje výhradně chelatované železo obohacené o vitamíny skupiny B, vitamín C, esenciální aminokyseliny a chelatované stopové prvky jako Zinek, Měď, Mangan a Selen.
Kombinací všech těchto látek v jednom produktu je zajištěn maximální příjem železa, které podporuje tvorbu hemoglobinu a tak zvyšuje kvalitu krve zpět na normální úroveň během 3-4 týdnů.
Chutnost a jednoduché dávkování
EquiForce Ferro je založen na vojtěšce a bylinkách s přirozenou, pro koně atraktivní chutí. Na rozdíl od produktů založených na cukru nebo sirupu je pro koně prokazatelně zdravější.
Sypká forma zároveň zjednodušuje dávkování a je daleko hygieničtější než tekuté přípravky. Současně v prášku je vyšší koncentrace aktivních látek, protože není nutné dodatečný objem kapalin (voda, sirup).

Složení (vyrobeno z):
premix vitamínů B, vojtěška, křída, chelatované železo, zinek, magnézium a měď, lysin, methionin, cystein, pivovarské kvasnice, diamol, vitamín C (kyselina askorbová), rozmarýn,  Pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum), kvasnice obohacené selenem, badyánový olej, řepkový olej, antioxidanty.

Dávkování:
dospělý kůň 40 g (3 odměrky) denně, poníci 20 - 30 g (1,5 - 2 odměrky) denně. Vyšší množství je možné podávat pouze po konzultaci s veterinárním lékařem!

Balení:
1 kg (25 dnů na koně)
3 kg (75 dnů na koně)