Olej podporuje imunitu koně. Equiforce olej je také ideální pokud chcete snížit celkový obsah škrobu v krmné dávce nebo zvýšit energetickou hodnotu krmné dávky, bez přidávání dalšího škrobu. Tři decilitry Equiforce oleje odpovídají 1 kg ovsa.
Zlepšuje výkon
Při nahrazení škrobů (obilniny) olejem Equiforce mohou být koňské svaly "natrénovány" ke zvýšení aerobního spalování během tréninku. Toto snižuje anaerobní spalování a tím dochází ke snížení tvorby kyseliny mléčné ve svalech během tréninku. Koně jsou schopny déle pracovat bez projevů únavy a svaly se daleko rychleji a lépe zbaví ztuhlosti a napětí. Equiforce olej obsahuje přírodní vitamín E- účinný antioxidant působící preventivně proti žluknutí delikátních omega-3 kyselin. Produkt obsahuje lecitin a fosfolipid, který tvoří velmi podstatný stavební kámen koňských buněk.
Podpora zažívání
Pokud je krmeno velké množství škrobů (obilnin) dochází ke zvýšení hladiny kyselin v koňském zažívacím traktu. Toto může způsobovat žaludeční vředy a snížení pH v tlustém střevě, které zhoršuje trávení vlákniny a tím snižuje i vlastní tvorbu ve vodě rozpustných vitamínů (B, Ca biotin). Nahrazením části obilnin olejem zachováme energetickou hodnotu při sníženém množství škrobů. Olej hraje také důležitou roli v mazání celého trávicího traktu a tím snižuje riziko vzniku kolik.
Posílení imunitního systému, srsti a rohoviny
Equiforce olej je složen ze třech rozdílných za studena lisovaných rostlinných olejů poskytující optimální poměr důležitých nasycených mastných kyselin (omega-3, 6, - a 9). Koně (a ostatní býložravci) si nemohou vyrábět tyto mastné kyseliny sami a proto je potřebují přidat do krmné dávky. Esenciální mastné kyseliny posilují koňský imunitní systém a vitalitu, zajišťují lesklou srst, působí preventivně proti vyschnutí a lámání rohoviny a pomáhají řešit kožní problémy jako je suchá kůže, podráždění, svědění a pod..Výhodou oleje je snadné dávkování.

Složení (vyrobeno z):
za studena lisované oleje z řepky, slunečnice a lněného semínka, lecitin, přírodní vitamín E (antioxidant).

Dávkování:
dospělý kůň 2 - 3 dl, poníci 1 - 2 dl. Dávka může být zvýšena na 1 - 2 týdny pro rychlé zlepšení kvality srsti a tělesné kondice.

Balení:
5 l (17 - 25 dnů na koně)
10 l (35 - 50 dnů na koně)