V denní dávce je obsaženo 75 mg Biotinu s přidaným MSM, kvasnicemi, esenciálními aminokyselinami, vitamíny a dobře využitelnými stopovými prvky. Vysoce víceúčelové složení s efektivním spolupůsobením všech složek vyživuje a podporuje celý kopytní systém a zajišťuje obnovu zdravého a silného kopyta. Přípravek je určen koním s lámavou, špatnou a měkkou rohovinou, s častými abscesy, špatným růstem rohoviny, lamnitidou a koně s bílou linií. Vzhledem k pomalému růstu kopyt je pro dosažení nejlepších výsledků doporučeno užívání přípravku minimálně po dobu 6 měsíců. Avšak výrazného zlepšení kvality kopyt je dosaženo již po 1 až 2 měsících užívání.
Není kopyto není kůň
Zdravá kopyta jsou nutným předpokladem pro zdravého a funkčního koně. Problémy s kopyty mohou mít za následek špatnou výkonnost koně a přinášejí majitelům mnoho starostí s náročným speciálním a drahým kováním. Kopytní problém je komplexní záležitost, která pro nejlepší výsledky, kromě odborné podkovářské práce, vyžaduje přísun širokého spektra esenciálních nutrientů, jako jsou speciální vitamíny, aminokyseliny, stopové prvky atd.. Biotin je jen jeden ze stavebních prvků, který je nezbytný pro růst zdravého kopyta a proto přípravek s pouze čistým Biotinem bez dalších nezbytných kyselin má pouze omezený účinek na růst a kvalitu kopyt.
Koně mohou (běžně) produkovat Biotin
V koňském tlustém střevě při optimální kondici bakterií se produkují ve vodě rozpustné vitamíny, zahrnující i Biotin. Avšak mnoho faktorů může mít za následek pokles v produkci těchto vitamínů. Zdaleka nejčastějším důvodem je málo, nebo špatná vláknina. Ale i další faktory jako je vysoký obsah škrobu nebo cukru v krmné dávce koně, vysoký věk koně, dědičné předpoklady, laminitida mohou vést k problémům s kopyty. Pro vypořádání se s problémy je třeba v prvé řadě doplnit kvalitní vlákninu do krmné dávky (pokud již tomu tak není). Za druhé koni musí být dodán Biotin ve formě přípravku, jako je například EquiForce Foot po dobu minimálně 6 měsíců podporující obnovu dobré kvality kopyt. Jestliže jsou problémy způsobeny vysokým věkem, laminitidou, dědičné, je nezbytná stálá dotace přípravku.
Chutnost a jednoduché dávkování
EquiForce Foot je založen na vojtěšce, přírodních bylinách a chutích, které činí přípravek chutným a dobře přijimatelným a mnohem zdravějším oproti přípravkům založených na cukru.

Složení (vyrobeno z):
Biotin, premix vitamínů B, pivovarské kvasnice, vojtěška, chelát mědi a zinku, lysin, Methionin cystein, MSM (Methylsulfonylmethan), pískavice řecké seno ,rozmarýn, kvasnice obohacené selenem, řepkový olej, badyánový olej, antioxidanty.

Dávkování:
dospělý kůň 15 g (1 odměrka) denně, poníci 7,5 g (0,5 odměrky) denně. Vyšší množství je možné podávat pouze po konzultaci s veterinárním lékařem!

Balení:
1 kg (25 dnů na koně)
3 kg (75 dnů na koně)